Od ponedeljka do petka od 7:00 do 15:00
Coriolus(Coriolus versicolor, Trametes versicolor, outcove, Turkey Tail Mushroom, Chinese Yun Zhi, Japanese Kawaratake) je lesna goba, ki spada med bolezni in ni užitna. Coriolus raste vse leto in ga je mogoče najti predvsem na živih poškodovanih in odmrlih deblih ali štorih listavcev v zmernem podnebju Azije, Severne Amerike in Evrope. Plodovi glive so viharni, od tod tudi angleško ime, in tvorijo grozde, ki so strehasto razporejeni. Sama kapica ima premer od 2 do 8 cm. Zanj so značilni bež trakovi na rjavi ali sivi podlagi, površina klobuka je videti žametna.
Coriolus je dobro poznan že od nekdaj. V izčrpnih besedilih iz leta 1368 našega štetja, tj. iz obdobja stare Kitajske in dinastije Ming, je zapisano, da so koriol uporabljali za krepitev telesnega in duševnega stanja ter povečanje energije qi. Coriolus se še vedno uporablja kot "zdravilo" v tradicionalni kitajski medicini. Za "znanstveni" svet je bil odkrit šele v 60.-70. letih prejšnjega stoletja. Takrat so po zaslugi japonskega znanstvenika iz Coriolusa pridobili polisaharid, imenovan PKS, za katerega se je kmalu izkazalo, da ima imunostimulativne učinke. Nadaljnji poskusi v letu 1965 so potrdili, da ima PKS tudi protirakave učinke. Na Japonskem so ga okoli leta 1980 začeli uporabljati tudi v praksi in ga dodali standardnemu zdravljenju proti raku. Enako velja za Korejo, kjer se koriolus daje do 70 % bolnikov z rakom. Od devetdesetih let prejšnjega stoletja je bilo in je še vedno izvedenih veliko kliničnih preskušanj, da bi potrdili učinkovitost Coriolusa.
Obveščamo vas, da na naši spletni strani ne moremo več navajati trditev, ki bi lahko dajale vtis o kakršnem koli terapevtskem učinku zelišč ali gob. Veljavna zakonodaja EU to prepoveduje. Čeprav tradicionalna kitajska medicina obstaja že več tisoč let in je bila preizkušena na neštetih bolnikih. Hkrati pa ne smemo omenjati učinkov, ki so jih dokazale sodobne znanstvene študije. Vendar verjamemo v zdravo pamet naših strank. Za podrobne informacije o zeliščih in gobah poiščite javno dostopne vire na internetu. Dragocene informacije lahko na primer najdete na spletni strani www.tcmencyklopedie.cz.