Od ponedeljka do petka od 7:00 do 15:00
Hericium erinaceus, japonski Yamabushitake, kitajski Hou Tou Gu, angleški Lion's Mane
Češko in angleško ime Hericium izhaja iz oblike plodov. Podoben je morski korali ali levji grivi. Plodovi so veliki od 7 do 15 cm, lahko pa so tudi veliko večji, do 40 cm. Plodovi so kupolasti in na spodnji strani "raztrgani" s previsi, ki spominjajo na bodice. Hericium raste na deblih poškodovanih listavcev in na štorih, zlasti na območjih na severni polobli. Tako ga je mogoče najti v Evropi, Aziji in Severni Ameriki.
Hericium je užitna in zelo okusna goba. Ima svoje mesto v gastronomiji azijskih ljudstev. Vendar pa ni le hrana, temveč tudi vitalna goba, ki se v Aziji uporablja predvsem v tradicionalni medicini, vključno s kitajsko medicino. Poznali pa so jo tudi Indijanci v Severni Ameriki. Šele v 18. stoletju je bila goba "znanstveno" dokumentirana. Zanjo sta poskrbela dva mikologa, prvi je bil Francoz J. B. F. Bulliard, ki ji je leta 1797 dal ime Hydnum erinaceus, njeno sedanje ime pa je Hericium Ch. H. Persoon.
Obveščamo vas, da na naši spletni strani ne moremo več navajati trditev, ki bi lahko dajale vtis o kakršnem koli zdravilnem učinku zelišč ali gob. Veljavna zakonodaja EU to prepoveduje. Čeprav tradicionalna kitajska medicina obstaja že več tisoč let in je bila preizkušena na neštetih bolnikih. Hkrati pa ne smemo omenjati učinkov, ki so jih dokazale sodobne znanstvene študije. Vendar verjamemo v zdravo pamet naših strank. Za podrobne informacije o zeliščih in gobah poiščite javno dostopne vire na internetu. Dragocene informacije lahko na primer najdete na spletni strani www.tcmencyklopedie.cz.